عیب یابی خرید خودرو فروش خودروهای دیزل

بیش از یک قرن از ابداع پیشرانه‌های دیزل گذشته و به غیر از کشور‌ایران و بعضا دیگر کشورها که بیشتر استفاده از آن ها در خرید خودرو فروش خودروهای سنگین است , استقبال از آنها در تمام رده‌ها اگر چه کمتر از خرید خودرو فروش خودروهای بنزین‌سوز , با بخت و شانس خیر همراه شده است اما به هر روی وجود تعداد کثیر خرید خودرو فروش خودروی تجاری در کشور‌ایران و همینطور کم نمونه‌های سواری مو‌سفید که از دسته دیزل می باشند , ما‌را بر آن داشت تا بعد از مدت‌ها مجددا مطالبی را به این دست خرید خودرو فروش خودروها اختصاص دهیم .

وجود هوا در لوله‌های فشار ضعیف میتواند برهان این اختلال باشد . برای هواگیری از پیچ‌های هواگیری درنظرگرفته شده روی قطعات پیشرانه استفاده کنید . مدار را صد رد صد هواگیری نمایید تا عبور سوخت با مشکلی مواجه نشود .

لوله‌های سیستم سوخت‌رسانی به دلیل نشست و وجود ناخالصی‌ها , تماما یا درصد بالایی از آن مسدود شده است . تمام لوله‌ها را ارزیابی کنید . در مواقعی که مسیرهای عبور سیال بسته شده بودند , با فشار هوا اقدام به مفتوح کردن آن ها فرمائید . در شرایطی‌که لوله نازک و شکننده بود و یا این که قابلیت و امکان پاک سازی بوسیله فشار هوا را نداشتید , به وسیله یک سیم سفت اما انعطاف‌پذیر , مجاری عبور سوخت را گشوده فرمایید .

المنت را بازبینی و در صورت معیوب بودن ردوبدل کنید .

پمپ نخستین یا این که به طور کلی از کار افتاده یا قدمت مفیدش به نقطه پايان رسیده است و راندمان پایینی دارااست . سوپاپ‌های پمپ را بازدید و رفع عیب نمائید , همینطور فنر را از پمپ بیرون کرده و گزینه نظارت قرار دهید . در‌صورتی‌که فنر شکستگی , تغییر‌و تحول صورت , تضعیف شدن کارایی ارتجاعی و سایش و خوردگی داشت , تعویضش نمایید .

دقت داشته باشید که اگر غربال سوخت سوای اعتنا به زمان سرویس‌های دوره‌ای , بیشتراز حد موضوع سود قرار گرفته باشد , منافذ آن به وسیله ناخالصی‌های جانور در سوخت و اجرام ریز انقطاع شده از برخی قطعات سیستم سوخت‌رسانی , مسدود شده است و اذن عبور سوخت را نمی‌دهد . فیلتر سوخت را گشوده کرده , تمیز و دوباره نصب فرمایید . در‌صورتی‌که فرسودگی بسیار بود , نسبت به بده بستان آن مبادرت کنید .

در بعضا مواقع کمبود گازوئیل در مخرن می‌‌تواند علت خلل باشد ولی دقت فرمایید که خالی شدن باک تنها به دلیل سهل‌انگاری راننده در سوخت‌گیری به‌موقع وجود ندارد , لذا شما مقدمه مطمئن گردید آمپر سالم بدون نقص دارد یا نه چون بارها اتفاق افتاده که مقدار اکران داده شده از میزان حقیقی و واقعی طولانی تر است . از طرفی هم همه لوله‌ها و اتصالات سیستم سوخت‌رسانی و همچنین بدنه باک را بازرسی کنید تا تمام‌شدن گازوئیل به دلیل نشتی حاصل از شکاف شدن , راحت شدن اتصالات , ترک , پوسیدگی و . . . نباشد .

اما بعد از شفاف شدن عمل پیشرانه با کوبش هم پا است .

کف پیستون‌ها به سوی اشتعال غیر‌استاندارد سوخت دوده گرفته است . پیستون‌ها باید با دستمال غیر وحشیانه مرطوب و یا نفت پاکسازی شوند . قبل از نصب از کم آب بودن آن ها اطمینان حاصل فرمائید .

تایپت‌هایی را که معیوب میباشند و وظیفه خویش را به خوبی انجام نمی‌دهند , تعویض فرمائید .

رینگ پیستون‌ها شکسته شده‌اند . رینگ‌های معیوب را بده بستان نمائید و سیلندرها را هم با اعتنا نگاه کنید تا کناره تیز و شکسته شده رینگ‌ها روی دیوار سیلندر خط‌های نسبتا عمیق به جا نگذاشته باشد . خط‌های عمیق را به کمک تراشکاری سیلندر و استفاده از حلقه و پیستون بزرگ‌تر می‌توانید حل کنید اما چنانچه عمق خطوط بیش تر از حد مشخصی بود , نسبت به ردوبدل سیلندر یا کل بلوک پیشرانه مبادرت نمائید .

در حالتی‌که لقی یاتاقان‌های اساسی بیش تر از اندازه مجاز بود , در آغاز پیچ‌ها را محکم کرده و آن گاه در شکل رفع نشدن اختلال , یاتاق‌های تازه را جایگزین فرمائید .

گژن پین‌ها را بررسی کنید . ساییدگی و خوردگی بیش از حد آنان موجب کوبش پیشرانه میگردد .

در صورتیکه سوپاپ‌ها سفت بسته شده بودند , نسبت به رفع اختلال اقدام نمائید . همینطور شاید مسیر جنبش یک یا یک سری سوپاپ جرم گرفته باشد و در فیض تکان سوپاپ را دچار خلل نماید .

دمای پیشرانه بخش اعظم از حد استاندارد است و به خیر خنک نمیشود که به عمده دلایل این ایراد در مطلب آتی پرداخته می گردد .

پیشرانه سوای کوبش ولی با بازده زیر کار می‌کند .

ممکن است مکانیسم پدال گاز در نقطه‌ای گیر نماید که با یک روغنکاری ساده برطرف می‌شود .

احتمال دارد اسبک‌ها هم نظیر نقص‌ قبل , برای کار درست کمی روغن از شما طلب نمایند .

روغنکاری به دو مورد بالا ختم نشده و قابلیت داراست که محور رگلاتور نیز گیر کرده و نیاز به روانکاری داشته باشد . اما پیشین از روغنکاری آغاز محور را با نفت به طور کامل منزه فرمائید , احتمال دارد خلل برطرف شد .

درصورتی که زمان‌بندی پاشش سوخت تهیه کمبود , آن را تهیه کنید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *