تعدادی سفارش ی پرایدی به مسافران نوروزی!

نوروز باستانی ایرانیان در نوع خود یک انقلاب بشمار می رود! به‌این معنا که در صورتی‌که انرژی حاصل از جنب و جوش نوروزی ایرانیان را بتوان به برق تبدیل کرد , کشورمان برای مدتی از تولید برق بی نیاز خواهد بود!
کارپرس : از مزاح که بگذریم بواقع سفرهای نوروزی ایرانیان از جهات مختلف نوعی رکورد زنی محسوب می شود , ما سالانه نخست سفرهای نوروزی توانسته ایم به سادگی رکورد مصرف بنزین پیشین خویش را بشکنیم! و این امر در مورد ها دیگری همچون تعداد سفرهای نوروزی , میزان مراجعه به سفارت خانه های کشورهای خارجی و از همگی اصلی خیس میزان پیدایش تصادفات و مهم از آن مقدار مرگ و میر های ناشی از تصادف هم صدق می کند! این قضیه آخری در قوانینی صورت میدهد که عدد کشته های ناشی از تصادفات در میهن ما بشکل قاب توجهی از استاندارد جهانی جلوتر تکان می کند! و نکته ی اسفناک آن آنجاست که بخش اعظم این تصادفات باعث به مرگ با عارضه ها تعجب آور و غریب و به گویش عامه بخاطر هیچی فیس می دهد!

اجازه دهید به عنوان مثال به یک نکته ی مضاعف معمولی اشاره کنیم! پراید! کیف لپ تاپ چرم همین پراید خودمان یک مثالِ نمونه زدنی از ساده انگاری ما ایرانی هاست که نیز خودمان را به کشتن می دهد و هم این کیف لپ تاپی بیچاره را بد نام کرده است! پر واضح است که پلتفرم کیف لپ تاپی پراید از همان بدو پیدایش در کارخانه ی مزدا و فورد و تغییرات پس از آن در کیف لپ تاپسازی کره جنوبی و همچنین در سیر تکاملش در کمپانی سایپای خودمان اصولا تحت عنوان یک کیف لپ تاپی کوچک تنها شهری برنامه ای و ایجاد شده است و همان طور که نمی‌توان از آن در سفرهای آفرودی فایده موفقیت , نباید روی آن برای سفرهای برون شهری آن نیز در جاده های بی شمار و متنوع کشور ایران حساب کرد! اما با نگاهی معمولی به جاده های میهن براحتی می توانایی حضور چشمگیر این کیف لپ تاپ را دریافت!

ما پیشتر نیز به‌این خصوصیت پراید اشاراتی داشته ایم ولی در این مقال می کوشیم چند پیشنهاد ی ویژه برای هموطنان پراید سوارمان که قصد سفر نوروزی به شهر های ریز و درشت میهن دارند داشته باشیم , با این آرزو که سفری بی خطر را تجربه کنید .

۱ – پراید کیف لپ تاپی جاده نیست!
– مالامال بدیهی است که پراید یک کیف لپ تاپی فقط شهری است و هر چند در سال های اخیر دستخوش مقاوم سازی قرار گرفته البته گشوده هم برای رانندگی در جاده های پرخطر باصرفه نشده است . لطفا از آن در جاده های برون شهری استفاده نکنید علی الخصوص در مسیرهایی که ریسک تصادف بالایی دارند اما در شرایطی که به هر دلیل بدون چاره به استعمال از فقط سرمایه ی زندگی خویش در جاده ها هستید واجب است احتیاط را مورد‌علاقه قرار داده و به سایر توصیه های این مقاله کار کنید .

۲ – کل کل و ریسک ممنوع!
– هم اکنون که مجبورید با پرایدتان پای به جاده های مالامال ریسک بگذارید پس درجه ی احتیاط خویش را روی حداکثر بگذارید! مثلا از کل کل کردن های معمول خودمان جلوگیری کنید! اکنون حتما حتمی وجود ندارد با بقیه کیف لپ تاپهای همسفران خویش کورس بگذارید , لطفا توانمندی های خود را در حالت دیگری به همسفران خود نشان دهید . ریسک را کنار بگذارید! مثلا در‌حالتی که میتوانید برای رسیدن به مقصد خود از مسیرهای دولاینه به کارگیری نمایید از ورود به جاده های دو طرفه ی معدود پهنا که ریسک پیدایش تصادف بیشتری دارا هستند پرهیز کنید , در اصل شما می بایست ریسک بروز تصادف را کاهش دهید .

۳ – سرعت بالای ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ممنوع!

– رد شدن عقربه ی کیلومتر شمار از عدد ۱۰۰ بشکل قابل توجهی ریسک تصادف را افزایش می دهد , پس در شرایطی‌که بزرگراه مسیر شما سرعت ۱۲۰ کیلومتر را پشتیبانی می کند , شما در نهایت با گاز ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت بسنده نمایید , کمتر هم که باشد خوب تر است , خوش مسافرت باشید! ۲۰ کیلومتر سرعت کمتر تاثیر چندانی در زمان هجرت شما نخواهد داشت اما در شکل بروز تصادف قادر است جان شمارا نجات دهد . سازه بر این همیشه در جاده ها ۲۰ کیلومتر کمتر از سرعت مجاز تکان کنید . آمار تصادفات دو دیروز نشان می‌دهد ۲۰ درصد از تصادفات جرحی و فوتی تخت گاز غیر مجاز وابستگی دارد!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *