انتظارها به آخر رسید ; هیوندای کُنا سرانجام رونمایی شد

به‌طور کلی از ظاهر کنا می‌توان احساس یک دوربین مداربسته ارزان اسپرت , نترس و قادر را گرفت , حال می بایست مشاهده کرد که در دل این شاسی‌بلند تازه کره‌ای چه می‌گذرد؟

جثه تعالی با قلبی کوچک

در حالتی که درمورد خصوصیات دوربین مداربسته ارزانی کنا برایتان بگوییم , تعجب می کنید . از این بابت که این خصوصیات در جثه وسیع شاسی‌بلند چه می‌کند؟

هیوندای کنا شاید در گونه های پیشرانه‌ها عرضه شود که پیشرانه ۴ سیلندر اتمسفریک با حجم ۲ لیتر یکی‌از انتخاب‌های مشتریان است . این پیشرانه قادر است قدرتی متساوی ۱۴۷ اسب‌بخار و گشتاور ۱۷۹ نیوتون‌متر را دوربین مداربسته ارزان نماید . خصوصیات این شاسی‌بلند هم‌چون دیگر رقبای بازار است اما می بایست درنظر داشت که‌این قدرت بیشتر برای مصارف شهری مطلوب است تا استفاده‌های آفرود و خارج از شهر . صفر تا صد این دوربین مداربسته ارزان ممکن است ۱۰ ثانیه دوره می‌برد .


پیشرانه ۱٫۶ لیتری دیزل توربوشارژر با توان ۱۷۵ اسب‌بخار و گشتاوری ۲۶۵ نیوتون‌متر یکی دیگر از انتخاب‌ها خواهد بود . شتاب این مدل از مثال ۲ لیتری خوبتر است ; هیوندای داعیه کرده که صفر تا صد این اتومبیل ۷٫۷ ثانیه دوره میبرد . حداکثر دوربین مداربسته ارزان این نوع کنا ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده‌است .

گفته می گردد که هیوندای یک نوع ۳ سیلندر ۱ لیتری برای بازار اروپا درنظر گرفته است . توان حدودی این پیشرانه ۱۱۸ اسب‌بخار و گشتاور آن ۱۷۲ نیوتون‌متر است . برای رسیدن از اکنون سکون به‌دوربین مداربسته ارزان ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ۱۲ ثانیه عصر میبرد . راننده در‌این مدل می‌تواند به حداکثر دوربین مداربسته ارزان ۱۸۱ کیلومتر بر ساعت دست پیدا نماید . ولی باید درنظر داشته باشیم که هیوندای ممکن است از مدل‌های دیگری هم هنگام معرفی کنا پرده برداری نماید .

یک جعبه‌دنده ۶ دوربین مداربسته ارزانه خود کار این اتومبیل را ملازمت می کند . کنا در دو نسخه دیفرانسیل جلو و دو دیفرانسیل روانه بازار می‌شود .

ورژن الکتریکی

به نظر میرسد که هیوندای بالاخره یک ورژن الکتریکی از محصولاتش را در اختیار علاقمندان قرار میدهد . این مدل ممکن است اوایل سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه می‌شود . هنوز در زمینه ی مشخصات نسخه الکتریکی اطلاعات موثقی منتشر نشده ولی به لحاظ می رسد که کنا با یک بار شارژ بتواند فاصله ۳۲۲ کیلومتری را طی نماید .

سامانه‌ و تجهیزات

هیوندای کنا ممکن است به سامانه‌های ایمنی مانند ترمز قلم , دستیار کمکی برای رانندگی لا به لا خطوط , هشدار نقطه کور و هشدار خواب‌آلودگی راننده تجهیز می شود . بیان شده که هیوندای کنا به دوربین دوربین مدار بسته مجهز میگردد . به واسطه این دوربین مداربسته ارزان می‌توان با دو برنامه Android Auto برای گوشی‌های اندرویدی و CarPlay برای دوربین مداربسته ارزان ها اپل به دوربین مداربسته ارزان مالتی مدیا دوربین مداربسته ارزان متصل شد . یکی‌از دیگر از امکانات این دوربین مداربسته ارزان , هد آپ دیسپلی ( HUD ) است ; این امکان سبب ساز میگردد که اطلاعات رانندگی در شیشه دوربین مداربسته ارزان به راننده نشان داده شود و کم‌ترین حواس‌پرتی را برای سرنشین درپی داشته باشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *